Style aranżacji wnętrz z Dalekiego Wschodu

Style aranżacji wnętrz z Dalekiego Wschodu

Branża wnętrzarska pełna jest rozmaitych trendów przedstawiających różne, niekiedy całkowicie odmienne koncepty na aranżacje pomieszczeń. Bardzo ciekawe są style aranżacji wnętrz z Dalekiego wschodu. W wielu z nich widać umiłowanie prostoty i pochwałę spokojnego życia wolnego od przepychu, nadmiernej konsumpcji, czy gromadzenia nadmiaru nikomu niepotrzebnych przedmiotów.

Szybkie tempo życia i konsumpcyjne podejście do wielu jego aspektów stało się dziś udziałem wielu z nas. Wciąż chcemy mieć więcej, lepiej, nie zważając na to, co już mamy i jak można to wykorzystać. Wiele rzeczy można jednak uprościć i uporządkować, a tym samym sprawić, że codzienność stanie się znacznie przyjemniejsza. Warto zacząć od odpowiedniego zaaranżowania mieszkania. Style aranżacji wnętrz z trendami z Dalekiego wschodu dają ku temu znakomitą okazję. Pozwalają na “wyciszenie” i “uspokojenie” otaczającej nas przestrzeni.

Orientalne style aranżacji wnętrz

Chinoiserie jest stylem w sztuce oraz architekturze, który czerpie inspirację z kultury Dalekiego Wschodu, a zwłaszcza z kultury japońskiej i chińskiej. Zapożyczone orientalne motywy, a także typowe dla Dalekiego Wschodu materiały, wzornictwo oraz meble wprowadzają do wnętrza harmonię i pozwalają się wyciszyć. Warto zwrócić uwagę na równowagę panującą w tych wnętrzach oraz na ich skromność.

Oczywiście nie wszystkie orientalne aranżacje wyróżniają się takim spokojem i powściągliwością. My pragniemy jednak zwrócić uwagę na jeden, który szczególnie się tu wyróżnia. To wabi-sabi – trend, który może w życiu człowieka przynieść dużo dobrego.

Spokojne życie po japońsku

Tworzenie aranżacji autentycznych, naturalnych i doszukujących się piękna w niedoskonałości ma sporo zalet. Pozwala docenić to, co otacza nas na co dzień, bez poszukiwania nowych przedmiotów i zastępowania nimi tych, które zostały nadgryzione zębem czasu.

Wabi-sabi to nie tylko styl w aranżacji wnętrz. To sposób życia i postrzegania świata. Zgodnie z nim kamień nie musi być oszlifowany, żeby był piękny, a przedmiot idealny, by doskonale nam służył. Dzięki temu nawet meble, które mają za sobą już sporo lat i widoczne ślady użytkowania mogą być doceniane i doskonale sprawdzać się w aranżacji. Wystarczy nadać im drugie życie i docenić ich naturalne piękno.

Naturalne materiały w orientalnych wnętrzach

Style aranżacji wnętrz nawiązujące do stylistyki z Dalekiego Wschodu wykorzystują naturalne i doskonale komponujące się z takim wnętrzem materiały. Idealnie pasują do nich drewniane elementy, kamień, szkło, czy ceramika – nawet ta spękana i ponownie sklejona. Dobrze sprawdzają się też elementy wystroju wykonane z organicznej bawełny, lnu, czy juty. Kolorystyka jest zazwyczaj stonowana, odpowiadająca barwom ziemi. Dlatego dobrze sprawdzają się brązy, szarości, zielenie i beże. Ważna jest też niewielka ilość elementów wystroju, która pozwoli swobodnie się przemieszczać, zapewni przestronność wnętrza, a z drugiej strony zagwarantuje, że znajdą się w nim wszystkie niezbędne do wygodne funkcjonowania elementy.

Wabi- sabi i inne style aranżacji wnętrz pochodzące z Dalekiego Wschodu nakazują utrzymanie harmonii i ograniczenie wprowadzania elementów wystroju do niezbędnego minimum. Zastosowane w wystroju mogą być początkiem spokojnego i szczęśliwego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Powiązane

Styl industrialny i jego charakterystyczne cechy

Styl industrialny i jego charakterystyczne cechy

Styl industrialny powstawał w latach 60. ubiegłego wieku. Był odpowiedzią na szalejącą w tamtym okresie recesję. Narodził się w Stanach Zjednoczonych jako skutek kryzysu ekonomicznego, którego konsekwencją było zamykanie dużych zakładów produkcyjnych, wielkopowierzchniowych magazynów, warsztatów oraz fabryk. To właśnie wtedy artyści, których niejednokrotnie nie było stać na wynajęcie mieszkania, zaczęli adaptować na ten cel stare, […]

Oświetlenie łazienki – stwórz przestrzeń niczym salon SPA

Jasne i przestronne pomieszczenie – któż z nas o takim nie marzy! Odpowiednie oświetlenie łazienki jest w stanie je zagwarantować. Niestety, zwykle kończy się na marzeniach, bo w większości łazienek nie możemy pozwolić sobie na dostęp światła słonecznego. Ponadto metrażem nasze pomieszczenia służące codziennej pielęgnacji ciała, nie mogą się pochwalić. Nie oznacza to jednak, że […]