Aranżacje okien kuchennych - kilka pomysłów na modne i funkcjonalne wnętrze

Aranżacje okien kuchennych – kilka pomysłów na modne i funkcjonalne wnętrze

Okno w kuchni ma wiele zalet. Doskonale doświetla wnętrze i pozwala sprawdzić, co dzieje się na zewnątrz podczas przygotowywania posiłków. Aranżacje okien kuchennych zwykle jednak różnią się od tych, na jakie decydujemy się w innych częściach domu. Wynika to z lokalizacji tych okien. Tradycyjna ozdoba, czyli firanka mogłaby dość szybko ulec zabrudzeniu. Nie jest więc praktycznym rozwiązaniem. Wyjątek mogą stanowić te okna, które są zlokalizowane daleko od kuchennego blatu.

Aranżacje okien kuchennych mogą przybierać różne odsłony. Zróżnicowane możliwości sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Rolety rzymskie – połączenie elegancji i funkcjonalności

Rolety rzymskie to takie aranżacje okien kuchennych, które doskonale sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach. Świetlenie wyglądają zarówno w kuchniach klasycznych, jak i nowoczesnych, skandynawskich i wielu innych. Ich zaletą jest efektowny wygląd, który ociepla wnętrze i dodaje mu uroku. Rolety rzymskie dostępne są w różnych kolorach i wykonywane z różnych tkanin. Dzięki temu można zdecydować się na transparentną dekorację okienną, która będzie przepuszczać sporo światła lub taką, która mocniej zacieni wnętrze i da domownikom więcej intymności. Montować można je we wnęce okiennej albo do sufitu.

Rolety Dzień i Noc – wygodna kontrola przenikania światła

Aranżacje okien kuchennych przy pomocy tkanin mogą przybierać różną formę. Obok rolet rzymskich dużą popularnością cieszą się rolety Dzień i Noc. Wykonane z tkanin z naprzemiennym układem transparentnych i nietransparentnych poziomych pasów świetnie sprawdzają się we wnętrzach, które z jednej strony powinny być dobrze doświetlone, z drugiej, gdy zapadnie zmierzch zasłonięte, by zagwarantować domownikom prywatność. Rolety Dzień i Noc zazwyczaj opuszcza się na całe okna i za pomocą wygodnego systemu w prosty sposób zasłania i odsłania poprzez wzajemne zachodzenie na siebie pasów wykonanych z rzadko i gęsto tkanego materiału.

Aranżacje okien kuchennych z bambusem w tle

Jeśli jednak ze względów praktycznych unikasz tkanin w kuchni, ale nie chcesz zostawić okna zupełnie pozbawionego ozdoby, może przypadnie Ci do gustu roleta bambusowa? Jej urok przekonuje spore grono osób. Cienkie listewki bambusa połączone ze sobą za pomocą przeszyć prezentują się bardzo przyjemnie i podobnie jak rolety rzymskie mogą być opuszczane na różną wysokość. Materiał, z jakiego zostały wykonane, sprawia, że do kuchni wprowadzone zostają orientalne klimaty i dodaje wnętrzu nie tylko wyrazistości, ale również ciepła.

Żaluzje – ciekawa i wygodna alternatywa dla rolet

Wybierając ozdobę okna w kuchni, zamiast rolet można zdecydować się też na żaluzje. Choć o aluminiowych żaluzjach każdy z nas może powiedzieć dość dużo, bo swojego czasu gościły niemal w każdym domu, to należy pamiętać, że na rynku dostępne są też żaluzje wykonane z innych materiałów. Ciekawą propozycją są na przykład cieszące się sporą popularnością żaluzje poziome drewniane. Dzięki temu, że ich lamele można ustawiać pod różnym kątem, istnieje duża kontrola ilości wpuszczanego do wnętrza światła. Żaluzje drewniane pomagają w tworzeniu eleganckiej aranżacji i budowaniu klimatycznego nastroju. Jak każdy drewniany element wprowadzają do pomieszczenia przyjemne ciepło.

Aranżacje okien kuchennych mogą stanowić praktyczny i efektowny element wystroju. Zdarza się jednak, że domownicy całkowicie z nich rezygnują, stawiając na efektowny widok za oknem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Aranżacja sypialni na poddaszu – o czym pamiętać?

Aranżowanie domowych wnętrz bywa olbrzymim wyzwaniem, zwłaszcza gdy nie dysponuje się nadmiarem przestrzeni albo trzeba stworzyć przytulne miejsce do wypoczynku w trudnych wnętrzach. Wiele osób próbuje choćby urządzić modną i wygodną sypialnię na poddaszu. Jak to zrobić dobrze? Kilka praktycznych wskazówek na to, jak przygotować aranżacje sypialni na strychu, przedstawimy w dalszej części artykułu. 40 […]

Dekoracje do okien w nowoczesnym wnętrzu

Dekoracje do okien w nowoczesnym wnętrzu

Aranżacja nowoczesnego wnętrza powinna uwzględniać dwie zasady: minimalizm i funkcjonalność. Na ich podstawie dobierane jest wyposażenie oraz dodatki, w tym dekoracje do okien. Warto pamiętać, że te ostatnie nie zawsze pojawiają się w aranżacji. Bardzo częstą praktyką jest całkowita rezygnacja z dekoracji w oknie, co sprawia, że wnętrze wydaje się jeszcze bardziej przestronne. Jednak niektórzy […]