Aranżacja sypialni na poddaszu – o czym pamiętać?

Aranżowanie domowych wnętrz bywa olbrzymim wyzwaniem, zwłaszcza gdy nie dysponuje się nadmiarem przestrzeni albo trzeba stworzyć przytulne miejsce do wypoczynku w trudnych wnętrzach. Wiele osób próbuje choćby urządzić modną i wygodną sypialnię na poddaszu.

Jak to zrobić dobrze? Kilka praktycznych wskazówek na to, jak przygotować aranżacje sypialni na strychu, przedstawimy w dalszej części artykułu.

Poddasze użytkowe – idealne miejsce na sypialnię

Poddasze coraz częściej bywa wykorzystywane nie tylko jako dodatkowa przestrzeń do magazynowania rozmaitych przedmiotów. Próbując wygospodarować więcej miejsca na pomieszczenia mieszkalne, chętnie adaptuje się strych właśnie na zaciszną i przyjazną dla użytkowników sypialnię.

Co wyróżnia właśnie tę część domu? Bywa to miejsce odseparowane i spokojne. Zazwyczaj ma też sporo elementów drewnianych (np. skośne belki drewniane pod dachem), które budują przytulną przestrzeń, z dala od zgiełku dnia codziennego. Nawet jeśli pojawiają się mocne skosy, bez większego trudu da się stworzyć przyjemne miejsce do relaksu i snu, bez strat na funkcjonalności wnętrza.

Jakie meble do sypialni na poddasze wybrać?

Nietypowa forma poddasza sprawia, że często w takich wnętrzach wprowadza się meble na wymiar, które idealnie mieszczą się pod skosami dachu. Stosuje się zatem szafy albo znów modne i praktyczne meblościanki, na których łatwo pomieścić rozmaite przedmioty, niezbędne w tej prywatnej przestrzeni.

W centrum zaadaptowanego poddasza ustawia się łóżko tak, by skosy nie utrudniały korzystania z niego na co dzień. Najlepiej ustawić je w miejscu, w którym podczas układania się do snu lub wstawania z łóżka nie pojawi się ryzyko uderzenia głową o zbyt niski sufit.

Praktyczne oświetlenie do sypialni – co wybrać?

Kluczowym elementem każdej sypialni jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Również w sypialni na poddaszu powinno się zainstalować przynajmniej kilka lamp, o zróżnicowanej wielkości, typie obudowy oraz rodzaju źródeł światła.

Podstawą są oczywiście oprawy sufitowe lub praktyczne lampy wiszące, które łatwo dopasować do wysokości wnętrza. Jako oświetlenie boczne można zastosować dyskretne oczka wpustowe albo kinkiety. W kąciki do wypoczynku przydają się także lampy stojące, które mogą też posłużyć jako lampki nocne. Wszystkie produkty oświetleniowe powinny być spójne i wpisywać się w ten sam nurt wnętrzarski, co pozostałe elementy wystroju.

Modne dodatki do sypialni – efektowna aranżacja wnętrza

By sypialnia była nie tylko funkcjonalna, ale też przytulna, warto wprowadzić do niej modne dodatki. Jakie produkty wybrać? Praktycznym rozwiązaniem są wielobarwne tekstylia. Poduszki, koce i dywany nie tylko ocieplają przestrzeń, ale również sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru i stylu. Bez większego trudu można znaleźć modne produkty w większości popularnych obecnie nurtów (styl skandynawski, styl boho, styl glamour, styl vintage).

Oprócz nich można wykorzystać efektowne donice i osłony na kwiaty, flakony lub przyjemne dla oka przedmioty ozdobne (zdjęcia, bibeloty), wpisujące się w aranżacje sypialni oraz pozwalające zbudować zindywidualizowane wnętrze.

Stylowa aranżacja sypialni na poddaszu – efektowna i praktyczna przestrzeń

Sypialnia to przestrzeń przytulna, przeznaczona do rekreacji. Powinna być zaaranżowana tak, by sprzyjać regeneracji sił oraz zapewniać bezpieczne, przyjemne miejsce do odpoczynku. Wbrew pozorom sypialnia na poddaszu, przy odrobinie chęci i wykorzystaniu odpowiedniego wyposażenia, może idealnie wpisywać się we wszystkie wymienione potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Aranżacje okien kuchennych - kilka pomysłów na modne i funkcjonalne wnętrze

Aranżacje okien kuchennych – kilka pomysłów na modne i funkcjonalne wnętrze

Okno w kuchni ma wiele zalet. Doskonale doświetla wnętrze i pozwala sprawdzić, co dzieje się na zewnątrz podczas przygotowywania posiłków. Aranżacje okien kuchennych zwykle jednak różnią się od tych, na jakie decydujemy się w innych częściach domu. Wynika to z lokalizacji tych okien. Tradycyjna ozdoba, czyli firanka mogłaby dość szybko ulec zabrudzeniu. Nie jest więc […]

Dekoracje do okien w nowoczesnym wnętrzu

Dekoracje do okien w nowoczesnym wnętrzu

Aranżacja nowoczesnego wnętrza powinna uwzględniać dwie zasady: minimalizm i funkcjonalność. Na ich podstawie dobierane jest wyposażenie oraz dodatki, w tym dekoracje do okien. Warto pamiętać, że te ostatnie nie zawsze pojawiają się w aranżacji. Bardzo częstą praktyką jest całkowita rezygnacja z dekoracji w oknie, co sprawia, że wnętrze wydaje się jeszcze bardziej przestronne. Jednak niektórzy […]