Zdalne sterowanie światłem - sprawdź wygodne rozwiązania do domu

Zdalne sterowanie światłem – sprawdź wygodne rozwiązania do domu

Nowocześnie urządzone wnętrza mają szereg udogodnień dla użytkowników. Jednym z nich może być zdalne sterowanie światłem, co zdaje się doceniać coraz więcej inwestorów. Komfort, jaki można dzięki temu zyskać, przekonuje właścicieli nie tylko lokali nowego budownictwa, ale wszystkich, którzy cenią nowoczesne rozwiązania i nowinki technologiczne. Wygoda użytkowania oświetlenia sterowanego zdalnie zdaje się mówić sama za siebie.

Nowoczesne lampy to nie tylko efektownie prezentujące się oprawy o niecodziennych kształtach. To również rozwiązania technologiczne, które znacznie podnoszą nasz komfort użytkowania wnętrza. Mowa tu o inteligentnych domach i możliwości sterowania oświetleniem bez konieczności podchodzenia do włącznika światła.

Zdalne sterowanie światłem – jak to możliwe?

Coraz więcej inwestorów przejawia chęć kontrolowania oświetlenia bezprzewodowo. Dzięki temu mogą włączać i wyłączać oświetlenie, nie wstając nawet z kanapy. Co więcej, mogą to też robić, będąc w innym pomieszczeniu albo poza domem. Jak to możliwe? Zdalne sterowanie światłem odbywa się tu dzięki wykorzystaniu specjalnych pilotów albo aplikacji mobilnej. W tym drugim przypadku sterujemy przy użyciu urządzeń mobilnych (tablet, smartfon), na których aplikacja została zainstalowana. Oprócz włączania i wyłączania światła, użytkownicy – w zależności od zastosowanego źródła światła oraz elementów osprzętu elektrycznego – będą mogli również zmieniać barwę światła oraz ściemniacz je i rozjaśniać. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że wykorzystanie pilota, który to umożliwi, może wymagać zastosowania odpowiednich, kompatybilnych z nim włączników światła.

Sterowanie za pomocą pilota

Niektóre z dostępnych na rynku rozwiązań są tak proste, że z pewnością poradzimy sobie samodzielnie z zastosowaniem ich we własnych domach. Jednym z takich rozwiązań są wtyki gniazdowe z pilotem zdalnego sterowania. Do ich sprawnego działania wystarczy podłączenie do gniazda ściennego. Następnie podłącza się do nich lampę i gotowe! W ten prosty sposób zyskujemy możliwość włączania i wyłączania oświetlenia za pomocą pilota. Wtyki gniazdowe przypominają nieco większe gniazda. Ich ogromną zaletą jest stosunkowo nieduży koszt inwestycji.

Warto jednak zwrócić uwagę, że zdalne sterowanie światłem – o czym wspomniano już powyżej – będzie możliwe również wtedy, gdy zamontujemy we wnętrzu włączniki światła współpracujące z pilotem. Przykładem są tu dotykowe włączniki światła, które stanowią funkcjonalny i nowoczesny osprzęt, a ponadto cechują się doskonałą prezencją.

A może przez aplikację mobilną?

Sterować oświetleniem możemy też przy pomocy domowej sieci wi-fi. Służą do tego specjalne zestawy, w których skład mogą wchodzić żarówki ze sterownikami albo oprawy. Niezwykle istotne jest w tym przypadku podłączone do routera urządzenie. To dzięki niemu będziemy sterować wieloma różnymi odbiornikami w całym domu. Takie rozwiązanie może być nawet nieco wygodniejsze, bo daje więcej możliwości. Niestety, jest też nieco droższe.

Czy inteligentne rozwiązania do domu są potrzebne? Popularność, jaką zaczynają się cieszyć, świadczy, że tak. Ogromna wygoda, jaką daje zdalne sterowanie światłem, przekonuje coraz więcej osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Powiązane

Nowoczesne lampy podłogowe - sprawdź, który model najlepiej pasuje do Twojego wnętrza

Nowoczesne lampy podłogowe – sprawdź, który model najlepiej pasuje do Twojego wnętrza

Aranżujesz mieszkanie i szukasz niebanalnych rozwiązań? Nowoczesne lampy podłogowe mogą doskonale wpisać się w Twoje oczekiwania. Szeroki wybór modeli o różnych funkcjonalnościach potrafi sprostać zróżnicowanym potrzebom. Od lamp cechujących się klasyczną formą, do takich o wyszukanych, futurystycznych kształtach. Od opraw z pojedynczym źródłem światła do modeli z kilkoma żarówkami. 40 SHARES Share on Facebook Tweet […]

Pokój małej dziewczynki - sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć

Pokój małej dziewczynki – sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć

Urządzasz pokój małej dziewczynki? Zwróć uwagę na to, by jego aranżacja sprostała wymaganiom zarówno Twoim, jak i Twojego dziecka. Pamiętaj też, że dziecięcy pokój powinien łączyć w sobie wiele funkcji. To przestrzeń, która posłuży do nauki, zabawy, odpoczynku, a sporadycznie również przyjmowania małych gości. Powinna być jasna i wesoła. Zastosowane w niej barwy nie mogą […]