Pufa do salonu w stylu glamour

Nowoczesne salony w nurcie glamour, cieszące się obecnie olbrzymią popularnością, powinny być równocześnie wygodne i stylowe. Warto zadbać przede wszystkim o właściwie dobrane meble, które gwarantują komfort korzystania z przestrzeni, a także stanowią jeden z najważniejszych elementów aranżacji.

Oprócz podstawowych mebli, warto zaopatrzyć się w niewielkie pufy do salonu, które spełniają w pokoju dziennym szereg bardzo praktycznych funkcji.

Eleganckie pufy do salonu – małe meble o wielkim znaczeniu

Puf do sypialni lub puf do salonu to z pozoru niewielkie meble, które najczęściej traktuje się jako uzupełnienie domowej aranżacji wnętrz. Są to jednak przydatne produkty, które łatwo wprowadzić nawet do niewielkiego pomieszczenia.

Do czego przydają się pufy? Przede wszystkim są to dodatkowe siedziska, uzupełniające zestaw mebli wypoczynkowych w salonie. Przydają się, gdy chce się tylko przysiąść na moment. Można choćby wykorzystać pufa do czytania, pisania lub rysowania podczas zabaw z dziećmi. Sprawdzają się także, gdy odwiedzają nas goście.

Nowoczesne pufy w pokoju to również konstrukcje, które można użyć jako niewielki stolik podręczny, podnóżek lub schowek na drobiazgi. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb.

Różne oblicza puf glamour – jak wybrać pufy do sypialni lub pufy do salonu?

Pufy bywają mocno zróżnicowane, dzięki czemu każdy może znaleźć mebel dla siebie. Podstawowe różnice dotyczą kształtu. Spotyka się pufy na nóżkach lub w formie jednolitego bloku. Ciekawie prezentują się pufy narożne, które ustawia się przy ścianie. Dużą popularnością cieszą się pufy okrągłe, wpisujące się w rozmaite aranżacje.

Pufy glamour to wysokiej jakości meble tapicerowane do salonu. Często jako materiał wykończeniowy stosuje się elegancki zamsz lub aksamit w intensywnych kolorach, na przykład w odcieniach turkusu, fioletu lub zieleni. Całość może być gładka, choć zazwyczaj pojawia się dodatkowo efektowne pikowanie z guzikami, przywodzące na myśl meble w stylu Chesterfield.

Pufy glamour a inne elementy wyposażenia

Pufy w stylu glamour do salonu odznaczają się sporymi walorami ozdobnymi. Potrafią zatem stać się efektownym zwieńczeniem aranżacji, zwłaszcza gdy odpowiednio dopasuje się je do pozostałych elementów wystroju.

Warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chce się uzyskać. Mebel może wpisywać się kolorystycznie i stylistycznie w cały zestaw mebli. Innym wariantem jest zestawienie poszczególnych produktów na zasadzie kontrastu. Na przykład prostą sofę w stonowanym odcieniu da się zestawić z intensywnym pufem, który dopełni aranżację oraz stanie się w niej głównym akcentem barwnym i dekoracyjnym.

Ten niewielki, modny mebel pozwala na stworzenie przyjemnej dla oka i przytulnej przestrzeni, wpisującej się w indywidualne oczekiwania oraz gusta.

Nowoczesne wnętrza w duchu glamour a pufy do salonu

Gdy planuje się elegancki i wygodny salon, warto wprowadzić do niego odpowiednie meble. Praktyczne i piękne pufy zdecydowanie powinny być częścią zestawu, gdyż nie tylko sprawiają, że codzienne funkcjonowanie jest znacznie wygodniejsze, ale również stają się prawdziwą kropką nad „i” modnej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Lampy w pokoju niemowlaka – jak wybierać?

Oświetlenie w pokoju niemowlaka należy dobierać z bardzo dużą rozwagą. Maluchy nie potrzebują, wręcz nie jest dla nich zalecane mocne światło, które nie tylko oślepia, lecz również może się przyczynić do problemów ze wzrokiem. Niemowlęta przez większość czasu śpią, także za dnia, dlatego do czasu aż podrosną trzeba zrezygnować z klasycznych lamp o jasnym i […]

Oświetlenie sufitowe do niskich i wysokich pomieszczeń – jak wybierać?

Zarówno w niskich, jak i wysokich pomieszczeniach niezbędne jest dobrze dobrane oświetlenie. Liczy się nie tylko jego funkcjonalność, ale i design oraz estetyka. Te dwa ostatnie bowiem będą odpowiadały za podkreślenie najciekawszych elementów wnętrza. Zadecydują ponadto o spójności stworzonej aranżacji. Jakiego rodzaju lampy sprawdzą się w pomieszczeniach niskich, a które z nich lepiej wybrać do […]