Pokój małej dziewczynki - sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć

Pokój małej dziewczynki – sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć

Urządzasz pokój małej dziewczynki? Zwróć uwagę na to, by jego aranżacja sprostała wymaganiom zarówno Twoim, jak i Twojego dziecka. Pamiętaj też, że dziecięcy pokój powinien łączyć w sobie wiele funkcji. To przestrzeń, która posłuży do nauki, zabawy, odpoczynku, a sporadycznie również przyjmowania małych gości. Powinna być jasna i wesoła. Zastosowane w niej barwy nie mogą być zbyt intensywne, ani też przygnębiające. Jak znaleźć złoty środek i zaaranżować wyjątkowy pokój małej dziewczynki?

Róże, biele, czy szarości? Kolorystyka barw jest bardzo istotna, ale tak naprawdę jeszcze ważniejsze jest ich nasycenie. Barwy ścian z jednej strony powinny wpływać na dziecko relaksująco, z drugiej mobilizować do działania i sprzyjać koncentracji. Doskonałym pomysłem może być wydzielenie poszczególnych stref, które przejmą określone funkcje. W każdej z nich można zastosować inną, dostosowaną do ich przeznaczenia barwę, która w odpowiedni sposób będzie stymulować dziecko.

Bo każda księżniczka musi mieć miejsce do odpoczynku…

… niezależnie od tego, czy jest duża, czy mała. Dostosowane do wieku i wzrostu dziecka łóżko najlepiej ustawić w zacisznym miejscu. Stworzenie przyjemnej przestrzeni do wypoczynku wpłynie na jakość snu i będzie sprzyjać regeneracji sił w trakcie relaksu. Maluszki z chęcią zobaczą w jego pobliżu ulubione, pluszowe zabawki. Warto też ustawić obok małą szafkę lub stolik, na którym ustawiona zostanie nocna lampka. Można też zastanowić się nad umieszczeniem nad łóżkiem baldachimu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że na tkaninie może się zbierać sporo kurzu, co niekoniecznie będzie sprzyjać dziecku.

Pokój małej dziewczynki i strefa nauki

W pokoju przedszkolaka albo małej uczennicy warto umieścić wygodne krzesło oraz biurko – najlepiej takie, które będzie rosło wraz z dzieckiem. Dobrze jest ustawić je w pobliżu okna, dzięki czemu blat zostanie oświetlony światłem słonecznym. Powinna się znaleźć na nim lampa, która umożliwi wykonywanie zadań po zapadnięciu zmroku. Strefę nauki warto pomalować na kolor, który ułatwia koncentrację. Bez wątpienia będzie to pastelowy żółty, dzięki któremu przyswajanie wiedzy stanie się znacznie łatwiejsze. Jeśli taki kolor nie do końca nam odpowiada, można też postawić na inne pastelowe barwy: niebieski, szary, beżowy albo różowy.

Miejsce do zabaw

Pokój małej dziewczynki nie może zostać pozbawiony miejsca do zabawy. Taką strefę można wydzielić, układając na podłodze miękki dywan albo matę dla dzieci. Zasiądzie na niej wygodzie pociecha wraz ze swoim opiekunem albo koleżankami. Koniecznie należy umieścić w pokoju pojemne meble lub skrzynie, które pozwolą uporządkować wszystkie zabawki, dzięki czemu we wnętrzu zapanuje ład i harmonia.

Pokój dziecka powinien być przytulny i stanowić komfortową przestrzeń do wypoczynku, nauki i zabawy. Jedną ze ścian można ozdobić podobizną bajkowych postaci w formie naklejki lub obrazu. Warto pamiętać też o dodatkach, takich jak ocieplające wnętrze tkaniny oraz o odpowiedniej barwie światła, które sprawi, że pokój małej dziewczynki stanie się doskonałym miejscem do wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Powiązane

Aranżacja gabinetu, który poprawia efektywność pracy

Aranżacja gabinetu, która wpływa na efektywność pracy

Wygląd, układ i wyposażenie miejsca pracy w istotny sposób wpływa na efektywność pracownika. Dlatego aranżacja gabinetu nie powinna być przypadkowa. Warto zadbać o to, by znalazły się w niej wszystkie niezbędne do wykonywania czynności służbowych meble oraz sprzęty, a także o to, by zostały ustawione w odpowiedni sposób. Równie ważna jest kolorystyka wnętrza oraz zastosowane […]