Ogrzewanie elektryczne - poznaj jego zalety

Ogrzewanie elektryczne – poznaj jego zalety

Jedna z najistotniejszych decyzji, jaką musi podjąć decydujący się na budowę domu inwestor, to wybór systemu grzewczego. Rozważając, jakie rozwiązanie jest najlepsze, warto wziąć pod uwagę koszy zakupu urządzenia grzewczego, a także późniejsze koszty jego eksploatacji. Ważna jest również wygoda użytkowników oraz ekologia. Jedną z alternatyw jest ogrzewanie elektryczne. Choć w przeszłości często było odrzucane z uwagi na duże zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie wysokie rachunki za prąd, współcześnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Skąd wzrost popularności ogrzewania elektrycznego? – Odpowiedź jest prosa. Nowoczesne grzejniki elektryczne często są urządzeniami energooszczędnymi. Wprowadzono w nich szereg innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na obniżenie zużycia energii elektrycznej, a zatem niższe opłaty z tytułu ogrzewania.

Co postanowiono we Włoszech?

Przykładem nowoczesnego grzejnika elektrycznego są urządzenia Klima. To włoski produkt, który w założeniu miał być wygodny w użytkowaniu oraz energooszczędny. To właśnie dlatego stał się dostępny dla przeciętnego użytkownika. Producent postanowił zrealizować swój cel poprzez zastosowanie w jednym urządzeniu dwóch niezależnych systemów grzewczych: ogrzewania konwekcyjnego oraz ogrzewania na podczerwień. W ten sposób powstała hybryda, która spełnia wymienione wyżej wymagania.

Grzejniki Klima doskonale sprawdzają się zarówno jako samodzielny system grzewczy, jak i ogrzewanie uzupełniające. Mogą być stosowane we wnętrzach mieszkalnych oraz komercyjnych. Ich ogromną zaletą jest to, że nie wymagają przeprowadzania remontu. Wystarczy podłączenie do sieci zasilającej, by zaczęły działać. Kolejnym atutem jest estetyczny wygląd grzejników Klima. Ich design sprawia, że mogą zagościć nawet we wnętrzach o znaczeniu reprezentacyjnym.

Jak działają hybrydy Klima?

Kluczowy jest tutaj sposób działania grzejników Klima, który gwarantuje niskie zużycie energii. Zastosowane w urządzeniu systemy grzewcze zostały zaprojektowane w taki sposób, by nawzajem się uzupełniały, a każdy z nich działał wtedy, kiedy jest najbardziej efektywny. Ogrzewanie konwekcyjne wykorzystano w Klimie do szybkiego podniesienia temperatury we wnętrzu, na przykład podczas przejścia z trybu ogrzewania nocnego na dzienny. Zaletą ogrzewania konwekcyjnego jest natychmiastowa reakcja na zmiany temperatury w otoczeniu, dzięki czemu użytkownicy nie będą odczuwali dyskomfortu przy nagłym załamaniu pogody.

Jednak to nie ogrzewanie konwekcyjne, a promiennik podczerwieni został potraktowany przez producenta w urządzeniu priorytetowo. Wszystko dzięki temu, że potrafi stale oddawać ciepło do otoczenia przy jednoczesnym niskim poborze mocy. Zatem w Klimie promiennik podczerwieni jest głównym systemem grzewczym, a ogrzewanie konwekcyjne stanowi dla niego wspomaganie, które załącza się wtedy, gdy zachodzi potrzeba podniesienia temperatury we wnętrzu. Kiedy jej określony (ustalony przez użytkownika) poziom zostanie już osiągnięty, ogrzewanie konwekcyjne ponownie wyłącza się i znów działa sam promiennik podczerwieni.

Takie rozwiązanie ma sens dlatego, że promiennik podczerwieni, choć jest ekologiczny i tani w eksploatacji, to przy konieczności podniesienia temperatury w pomieszczeniu nie działa efektywnie. Z kolei ogrzewanie konwekcyjne potrafi szybko ogrzać wnętrze, ale jego eksploatacja jest już znacznie kosztowniejsza. Zatem rozwiązanie zaproponowane przez producenta Klimy wydaje się idealne, bo wykorzystuje atuty każdego z systemów grzewczych.

Hybryda z dodatkowymi funkcjami

Producent urządzenia poza odpowiednim powiązaniem pracy obu systemów postanowił zastosować w Klimie dodatkowe funkcje, wpływające na obniżenie zużycia energii. Jedną z nich jest funkcja Opticontrol. Na uwagę zasługuje też inteligentny termostat, który samodzielnie zawiaduje pracą urządzenia. Wprowadzone w Klimie rozwiązania sprawiają, że urządzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Artykuł przygotowano przy współpracy z Econovli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Powiązane

Aranżacja gabinetu, który poprawia efektywność pracy

Aranżacja gabinetu, która wpływa na efektywność pracy

Wygląd, układ i wyposażenie miejsca pracy w istotny sposób wpływa na efektywność pracownika. Dlatego aranżacja gabinetu nie powinna być przypadkowa. Warto zadbać o to, by znalazły się w niej wszystkie niezbędne do wykonywania czynności służbowych meble oraz sprzęty, a także o to, by zostały ustawione w odpowiedni sposób. Równie ważna jest kolorystyka wnętrza oraz zastosowane […]