Nowoczesne lampy podłogowe - sprawdź, który model najlepiej pasuje do Twojego wnętrza

Nowoczesne lampy podłogowe – sprawdź, który model najlepiej pasuje do Twojego wnętrza

Aranżujesz mieszkanie i szukasz niebanalnych rozwiązań? Nowoczesne lampy podłogowe mogą doskonale wpisać się w Twoje oczekiwania. Szeroki wybór modeli o różnych funkcjonalnościach potrafi sprostać zróżnicowanym potrzebom. Od lamp cechujących się klasyczną formą, do takich o wyszukanych, futurystycznych kształtach. Od opraw z pojedynczym źródłem światła do modeli z kilkoma żarówkami.

Czasy, kiedy lampa podłogowa nieodłącznie kojarzona była z modelem wyposażonym w klasyczny abażur, odeszły już do lamusa. Współcześnie oferta producentów oświetlenia jest znacznie bardziej zróżnicowana. Możemy wybierać spośród modeli, które wpisują się w różne style architektoniczne i prezentują niezwykle imponująco. Niektóre z nich bardziej niż lampy mogą przypominać rzeźby. Sprawdźmy zatem, czym mogą charakteryzować się nowoczesne lampy podłogowe.

Oprawy oświetleniowe o prostej, minimalistycznej formie

Nowoczesne lampy podłogowe nie muszą mieć wyszukanych kształtów. Niektóre z nich są bardzo proste w formie, a pomimo to cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Jako przykład można tu podać oprawy w stylu industrialnym albo lampy skandynawskie. Prostota i minimalizm to w ich przypadku atuty. Całkowicie prosta i pozbawiona elementów dekoracyjnych metalowa noga, na której znajduje się niewielki klosz. Czy loftowe wnętrza potrzebują czegoś więcej?

Charakterystyczna lampa skandynawska jest przede wszystkim prosta w budowie.  Wsparta na jednej nodze albo na trójnogu najczęściej ma jedno źródło światła. To może być ukryte za prostym, wykonanym z tkaniny  (najczęściej w stonowanych, klasycznych barwach) kloszem. Jeśli szukamy lampy o bardziej nowoczesnym, designerskim wyglądzie, możemy zdecydować się na klosz w kształcie metalowej misy albo umieszczony na trójnogu reflektor.

Nowoczesne lampy podłogowe mogą być funkcjonalne

Aranżując wnętrze z udziałem lampy podłogowej, możemy decydować się na modele, które wpłyną na poprawę komfortu użytkowników. Czasami autem będzie możliwość zmiany kierunku padania światła, innym razem to, że lampa została wyposażona w kilka źródeł światła, które dają możliwość oświetlenia większej powierzchni lub świecenia w kilku kierunkach.

Jeśli poszukujesz lampy z ruchomym źródłem światła, możesz zdecydować się na model umieszczony na długim pałąku albo ruchomym ramieniu. Do wyboru inwestorów są też lampy, które umożliwiają zmianę kierunku świecenia i mają więcej niż jedno źródło światła. Jeśli natomiast uważasz, że nowoczesne lampy podłogowe powinny być nie tylko funkcjonalne, ale stanowić też element dekoracyjny aranżacji, możesz wybrać klosze inspirowane sztuką origami. Nawiązujące do japońskiego stylu niezwykle efektowne abażury doskonale sprawdzą się w harmonijnie urządzonych wnętrzach.

Jakie oświetlenie wybrać do salonu, a jakie do sypialni, czy gabinetu? W każdym z nich doskonale sprawdzą się nowoczesne lampy podłogowe. Warto jednak zwrócić uwagę, że za każdym razem mogą wyglądać zupełnie inaczej. Szeroki wybór takich opraw daje inwestorom szereg możliwości aranżacyjnych z ich udziałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Lampy w pokoju niemowlaka – jak wybierać?

Oświetlenie w pokoju niemowlaka należy dobierać z bardzo dużą rozwagą. Maluchy nie potrzebują, wręcz nie jest dla nich zalecane mocne światło, które nie tylko oślepia, lecz również może się przyczynić do problemów ze wzrokiem. Niemowlęta przez większość czasu śpią, także za dnia, dlatego do czasu aż podrosną trzeba zrezygnować z klasycznych lamp o jasnym i […]

Oświetlenie sufitowe do niskich i wysokich pomieszczeń – jak wybierać?

Zarówno w niskich, jak i wysokich pomieszczeniach niezbędne jest dobrze dobrane oświetlenie. Liczy się nie tylko jego funkcjonalność, ale i design oraz estetyka. Te dwa ostatnie bowiem będą odpowiadały za podkreślenie najciekawszych elementów wnętrza. Zadecydują ponadto o spójności stworzonej aranżacji. Jakiego rodzaju lampy sprawdzą się w pomieszczeniach niskich, a które z nich lepiej wybrać do […]