Meble z europalety - modnie, wygodnie i niedrogo

Meble z europalety – modnie, wygodnie i niedrogo

Zmiana podejścia do życia z konsumpcyjnego na bardziej ekologiczne to coraz częstszy i powszechnie wybierany trend. Między innymi dlatego w naszych domach i ogrodach pojawiają się meble z europalety. Recykling tego co stare i niepotrzebne i przekształcenie w coś nowego i funkcjonalnego to nie tylko korzyść, ale i świetna zabawa. Wystarczy odrobina wyobraźni, by z europalet stworzyć wygodne i efektowne pod względem wizualnym meble. Co więcej, mogą stać się prawdziwą ozdobą wnętrza albo ogrodu.

Meble z europalety mogą przybierać różną formę – od dużych kanap, po wygodne fotele; od stolików po pufy. Możliwości jest naprawdę wiele. Wykonanie mebli można powierzyć fachowcowi albo przystąpić do tego samodzielne. Pracę należy zacząć od przygotowania projektu. Ciekawych, inspirujących pomysłów można szukać w Internecie.

Meble z europalety do ogrodu

Najczęściej europalety znajdują zastosowanie jako surowiec do produkcji mebli ogrodowych. Mogą z nich powstawać meble o różnym stopniu skomplikowania – raz bardzo proste, kiedy indziej wyszukane i nietuzinkowe. Ich ogromną zaletą jest naturalny, ekologiczny materiał i niepowtarzalny urok. Meble z palety doskonale sprawdzają się jako wyposażenie przestrzeni wypoczynkowej ogrodu. Mogą zagościć na tarasie, w altanie albo ustawione w ogrodzie. Ich atutem jest też to, że są stosunkowo niedrogie. Zaoszczędzić można zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się na ich samodzielne wykonanie. Stanowią wtedy alternatywę dla innych mebli, które mogą być znacznie droższe. Są więc też szansą dla tych osób, które nie mają wystarczająco dużo środków finansowych, by kupić duży zestaw wypoczynkowy wykonany z drewna albo technorattanu.

Wygodę łatwo zapewnić sobie, wyposażając meble z europalety w miękkie poduszki. Można uszyć je samodzielnie albo złożyć zamówienie, podając wcześniej dokładne wymiary. Atrakcyjność mebli można też podnieść, nadając im ciekawy kolor. Choć wiele osób preferuje wygląd naturalnego drewna, są i tacy, którzy zdecydowanie bardziej wolą meble w kolorze białym, szarym, czarnym itd.

Europalety sprawdzą się też w domu

Meble z europalety mogą być doskonałym rozwiązaniem nie tylko do ogrodu, ale również do domu. Wystarczy wyobrazić sobie skandynawskie wnętrze, do którego takie meble pasują wprost idealnie. Efektowny biały stolik z palet na kółkach albo wygodna kanapa z miękkimi poduszkami to częsty sposób na aranżację takiego wnętrza. Użytkowanie stolika wykonanego z palet stanie się znacznie wygodniejsze, jeśli położymy na nim taflę szkła, która będzie stanowić blat stołu.

W skandynawskim wnętrzu możemy pokusić się o znacznie więcej takich mebli. Z europalety można wykonać też szafkę RTV, wiszącą półkę, regał na książki albo łóżko do sypialni. Możliwości jest naprawdę wiele. Co więcej, dużo jest też sposobów na wykonanie konkretnego mebla. I tak na przykład możemy znaleźć różne realizacje wypoczynkowych kanap, łóżek, czy kawowych stolików. Meble z europalety można łączyć z innymi materiałami. To dodatkowo poszerza te możliwości i zwiększa różnorodność mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Lampy w pokoju niemowlaka – jak wybierać?

Oświetlenie w pokoju niemowlaka należy dobierać z bardzo dużą rozwagą. Maluchy nie potrzebują, wręcz nie jest dla nich zalecane mocne światło, które nie tylko oślepia, lecz również może się przyczynić do problemów ze wzrokiem. Niemowlęta przez większość czasu śpią, także za dnia, dlatego do czasu aż podrosną trzeba zrezygnować z klasycznych lamp o jasnym i […]

Oświetlenie sufitowe do niskich i wysokich pomieszczeń – jak wybierać?

Zarówno w niskich, jak i wysokich pomieszczeniach niezbędne jest dobrze dobrane oświetlenie. Liczy się nie tylko jego funkcjonalność, ale i design oraz estetyka. Te dwa ostatnie bowiem będą odpowiadały za podkreślenie najciekawszych elementów wnętrza. Zadecydują ponadto o spójności stworzonej aranżacji. Jakiego rodzaju lampy sprawdzą się w pomieszczeniach niskich, a które z nich lepiej wybrać do […]