Dlaczego warto zdecydować się na Smart House? Najważniejsze powody

Rozmaite nowoczesne technologie wprowadzają się do naszych domów, znacząco ułatwiając codzienne funkcjonowanie oraz wykonywanie wielu rozmaitych zadań. Jednym z ciekawych pomysłów jest system Smart House, który z wolna zdobywa światowe rynki i z koncepcji dość niszowej staje się obecnie standardem, wykorzystywanym w wielu domach. Dlaczego Smart House bywa aż tak przydatny? Czy na pewno jest to rozwiązanie potrzebne, z którego pomocą można zwiększyć komfort i obniżyć wysokość domowych rachunków? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do lektury.

Smart House – co to w ogóle jest?

Mianem Smart House, czyli inteligentnego domu, określa się scentralizowany system do zarządzania rozmaitymi urządzeniami elektrycznymi lub całymi instalacjami w przestrzeniach prywatnych, publicznych lub biurowych.

Każdy ze sprzętów włącza się do kompleksowego systemu za pośrednictwem sieci WiFi. Dzięki temu udaje się zarządzać poszczególnymi urządzeniami lub ich grupami za pośrednictwem jednego panelu lub zdalnie – poprzez pilota lub aplikację w smartfonie.

Takie rozwiązanie pozwala na wygodne sterowanie niemal każdym domowym sprzętem, co przynosi szereg znaczących korzyści. Jakich? O tym napiszemy poniżej.

Wygoda – komfort w standardzie

Zdalne włączanie lamp lub zapisywanie konkretnych scen świetlnych, regulowanie temperatury lub opuszczanie rolet – to tylko niektóre elementy, które umożliwia Smart House, bez wstawania z fotela. W przypadku aplikacji jesteśmy wręcz w stanie wyłączyć światło lub uruchomić zmywarkę, gdy nie ma nas już w domu – wystarczy raptem jedno kliknięcie.

Inteligentny dom to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Sprawdza się u osób zapracowanych, dla których każda chwila jest na wagę złota. Dom wyręcza nas w wielu prostych czynnościach, pozwalając zrelaksować się i odpocząć zamiast każdorazowo wstawać do każdego urządzenia.

Bezpieczeństwo – każdy z mieszkańców może spać spokojnie

Smart House to poprawa bezpieczeństwa w domu. Odbywa się to w kilku mocno zróżnicowanych płaszczyznach.

Kontrola nad oświetleniem i wykorzystanie czujników ruchu lub zmierzchu sprawiają, że przemieszczanie się w domu oraz jego bezpośrednim otoczeniu jest znacznie prostsze, przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka bolesnego potknięcia albo upadku.

Równocześnie zdalne sterowanie wszystkimi instalacjami przydaje się dla osób starszych lub z ograniczoną mobilnością, dla których zmiana ustawień każdego ze sprzętów indywidualnie byłaby sporym wyzwaniem lub zadaniem wręcz nie do wykonania.

Inteligentny dom potrafi także strzec naszego bezpieczeństwa przed intruzami. Włącza się do niego monitoring oraz system antywłamaniowy. Wykorzystuje się szereg czujników ruchu, montowanych na posesji. Dzięki temu system samodzielnie uruchamia procedurę bezpieczeństwa, gdy wykryje niechcianych gości, równocześnie wysyłając sygnał do domowników oraz właściwych służb.

Oszczędności – inteligentny dom pomaga zmniejszać wydatki

Wykorzystanie systemu Smart House sprawia, że płacimy znacznie mniej za rozmaite media. Rozwiązanie pozwala zoptymalizować pobór energii elektrycznej w ramach oświetlenia, dzięki zastosowaniu energooszczędnych i trwałych produktów LED. Równocześnie rozwiązanie dopasowuje natężenie oświetlenia do bieżących potrzeb, co przynosi kolejne oszczędności.

Podobnie jest z niemal wszystkimi instalacjami. Dom usprawnia funkcjonowanie systemów grzewczych i chłodzących. Wykorzystuje rolety zewnętrzne do zapewnienia właściwej temperatury oraz wyłącza grzanie, gdy wyczuje, że postanowiliśmy przewietrzyć mieszkanie.

Ochrona środowiska naturalnego w warunkach domowych

Mówi się, że największe zmiany warto rozpocząć od własnego domu. Dotyczy to również kwestii dbania o środowisko naturalne. Obniżenie zużycia energii oraz sięganie po nowoczesne „zielone” rozwiązania to także szansa na zdecydowanie czystsze środowisko naturalne.

Smart House pozwala ograniczyć do zupełnego minimum emisję szkodliwych gazów i pyłów, co przekłada się na neutralność węglową oraz lepsze powietrze dla nas wszystkich.

Smart House – wielość możliwości dla wszystkich domowników

Smart House to rozwiązanie niezmiernie praktyczne, które sprawia, że po prostu żyje się nam lepiej. Warto z niego skorzystać i dopasować je do swoich potrzeb. Dzięki temu zwiększymy komfort oraz bezpieczeństwo – nasz dom naprawdę potrafi o nas dobrze zadbać.

Artykuł przygotowano przy współpracy z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Lampy w pokoju niemowlaka – jak wybierać?

Oświetlenie w pokoju niemowlaka należy dobierać z bardzo dużą rozwagą. Maluchy nie potrzebują, wręcz nie jest dla nich zalecane mocne światło, które nie tylko oślepia, lecz również może się przyczynić do problemów ze wzrokiem. Niemowlęta przez większość czasu śpią, także za dnia, dlatego do czasu aż podrosną trzeba zrezygnować z klasycznych lamp o jasnym i […]

Oświetlenie sufitowe do niskich i wysokich pomieszczeń – jak wybierać?

Zarówno w niskich, jak i wysokich pomieszczeniach niezbędne jest dobrze dobrane oświetlenie. Liczy się nie tylko jego funkcjonalność, ale i design oraz estetyka. Te dwa ostatnie bowiem będą odpowiadały za podkreślenie najciekawszych elementów wnętrza. Zadecydują ponadto o spójności stworzonej aranżacji. Jakiego rodzaju lampy sprawdzą się w pomieszczeniach niskich, a które z nich lepiej wybrać do […]