Meble ogrodowe, które każdego roku zaskakują! – coroczna zmiana aranżacji małej architektury

Meble ogrodowe, które każdego roku są w stanie zaskoczyć i uczynić aranżację nową, modną, odświeżoną? To możliwe! Jak jednak połączyć chęć, by były to produkty trwałe, które przez kolejne lata nie stracą na swoich walorach, a jednak nie przyjdzie po sezonie zimowym zmagać się z poczuciem, że dotychczasowa aranżacja po prostu nudzi? Jest to na to prosty sposób, a mianowicie inwestycja w produkty dodatkowe. Zabawa detalami, w tym kolorami, choć nie tylko.

Na początek coś trwałego

Zanim zajmiemy się corocznym odświeżaniem aranżacji ogrodowej, postawmy na meble, które będą z nami na długie lata użytkowania. Z tego względu nie można na nich oszczędzać, co nie oznacza, że trzeba wybierać wśród najdroższych i najbardziej luksusowych propozycji. Metraż ogrodu, jego usytuowanie, sposób użytkowania wyznaczają kierunek. Nie bez znaczenia pozostaje miejsce do przechowywania mebli ogrodowych oraz intensywność ich eksploatacji.

Generalnie, to co dla jednego będzie luksusowe i zbyt drogie, drugiej osobie wyda się być rozwiązaniem szytym na miarę. Mały budżet jest w stanie pokryć koszty zakupu mebli ogrodowych, które jakością i estetyką nie będą odbiegały od drogich odpowiedników. Wynika to z architektury domu, przyjętej stylistyki ogrodu, a także gustów właścicieli. Proste krzesła, bez udziwnionych kształtów, za to w bajecznych kolorach, gdzie każde będzie oferowało inną barwę, dadzą wrażenie lekkości, świeżości i wyrazistości ogrodowi, a przecież nie kosztują majątku! Z kolei przydomowy ogród otaczający budynek inteligentny, gdzie co rusz można natknąć się na egzotyczne gatunki roślin, zdecydowanie potrzebuje elegancji na najwyższym poziomie.

Zarówno meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych, jak i naturalnych materiałów, mogą być trwałe. Jeśli stawia się na sprawdzoną ofertę producenta, a do tego przestrzega się wskazanych zasad pielęgnacji i użytkowania, o trwałość i jakość nie trzeba się martwić.

Zmiana aranżacji niewielkim kosztem

Przejdźmy do praktycznych wskazówek, w jaki sposób usatysfakcjonować tych użytkowników, którzy po prostu lubią zmiany i rokrocznie chcą, by ogród ich zaskakiwał nie tylko bujną roślinnością.

Niezależnie z jakiego materiału zostały wykonane meble ogrodowe, można do nich dokupić poduszki. Podłużne, z gumkami do mocowania lub sznurkami, by dobrze trzymały się leżaka. Prostokątne do klasycznych krzeseł albo okrągłe, idealne na kształtne, niewielkie stołeczki. Dobrym pomysłem są te ze zdejmowanymi pokrowcami. Po pierwsze, taki pokrowiec można bez problemu wyprać, dzięki czemu nie trzeba zmagać się z trwałymi plamami, niemożliwymi do usunięcia. Po drugie, kupno kilku kompletów pokrowców to stosunkowo niewielkie wydatek, a za ich pomocą można zmieniać kolorystykę, kusić wzorami i kształtami.

Jeśli komplet mebli ogrodowych był uzupełniony o podnóżek, ale nie wykorzystujemy go, chętniej nogi wyciągając na zielonej, równo przystrzyżonej trawie, nie trzeba z niego rezygnować. Podnóżek, na którym znajdzie się gruba poducha posłuży za proste siedzisko. Każdy z nas spotkał się przynajmniej raz z sytuacją, w której na umówioną imprezę na wolnym powietrzu, znajomi zaprosili kolejnych znajomych. Zamiast wynosić krzesła z domu i pożyczać od sąsiadów, wystarczy nadać nowych funkcji tym meblom ogrodowym, które już są na wyposażeniu. Zostają zachowane walory funkcjonalności, ale stylistyka nieco się zmienia, a przecież o to chodziło!

Farba w nowym kolorze lub lakier o ciekawym zabarwieniu. Do czego się przydają? Między innymi drewniane lub żeliwne meble ogrodowe, raz na jakiś czas wymagają nie tylko oczyszczenia, ale i odmalowania. To świetna okazja, by nie kupując nowych mebli ogrodowych, zupełnie zmienić ich wygląd, a tym samym sprawić, że dotychczasowy sposób zagospodarowania przestrzeni meblami ogrodowymi, stanie się nowszy i ciekawszy! Na żeliwne meble kładziemy nową farbę, a nawet możemy pokusić się o pomalowanie każdego krzesła w innym kolorze, mieszając je ze sobą, by komplet wyróżniał się, a nie był banalny i zwyczajny. Z kolei drewnu można nadać matowego wykończenia lub zastosować lakier w wybranym kolorze.

Sposobów na urozmaicenie i zmianę dotychczasowej aranżacji ogrodowej, wcale nie brakuje. Co więcej, nie potrzeba dużych środków finansowych, by bazując na już posiadanych meblach ogrodowych stworzyć coś nowego, ciekawego, atrakcyjnego pod względem estetyki. Proste pomysły sprawdzają się najlepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Meble ogrodowe dla całej rodziny – podpowiadamy, co wybrać

W ogrodzie czas płynie zupełnie inaczej. Można się tu zrelaksować, odpocząć w pojedynkę lub z najbliższymi. W zielonej przestrzeni niezbędne będą zatem meble ogrodowe dla całej rodziny. Takie, które przetrwają więcej niż jeden sezon, zagwarantują wygodę oraz wpiszą się w estetykę przydomowego ogrodu. Na rynku dostępne są rozmaite produkty, które różnią się nie tylko ceną […]

Lampy zewnętrzne – porady, jak dobierać

Lampy zewnętrzne poprawiają komfort poruszania się po wyznaczonych ścieżkach. Dzięki nim nie trzeba po ciemku szukać kluczy w torebce lub plecaku. Wjazd do garażu także staje się w pełni wygodny, a dodatkowo dobrze rozmieszczone i zaplanowane oświetlenie podkreśla piękno ogrodu. Dlaczego jeszcze instalacja lamp zewnętrznych jest tak ważna? Jak dobrać tego rodzaju oświetlenie do przestrzeni […]