Białe meble ogrodowe – aranżacja zielonej przestrzeni na nowo

Uniwersalne, pasujące do każdej aranżacji zielonej przestrzeni. Białe meble ogrodowe to sposób na uczynienie ogrodu ciekawym, unikalnym, a przy tym nie umniejszając jego komfortowi. Elementy wyposażenia w tym kolorze cieszą się największą popularnością. Wpływa na to nie tylko przystępna cena, ale i duża dostępność takich wykonań. W jaki sposób zaaranżować przydomowy ogród, korzystając z mebli ogrodowych w bieli?

Białe meble ogrodowe – łącz z innymi kolorami

Białe meble ogrodowe można połączyć z dowolnymi kolorami. To zaś sprawia, że stworzenie nowej, odświeżonej aranżacji ogrodu, nie stanowi problemu. Najbardziej wymagający są w stanie znaleźć dla siebie produkty, które będą funkcjonalne, estetyczne, komfortowe w użytkowaniu, a przy tym łatwe do utrzymania w czystości. Wbrew pozorom biel odpowiada na wymagania dyktowane przez ostatni z wymienionych punktów.

Biel warto łączyć z żywymi, a nawet jaskrawymi barwami. Tak urządzone ogrody prezentują się nowocześnie. Kolorystyka ożywia, ponadto pasuje do aktualnych trendów, które poznaliśmy wraz z początkiem 2020 roku. Wśród nich bowiem wskazuje się na kilka najmodniejszych barw, które będą królowały w najbliższych miesiącach. Mamy zatem do wyboru odcienie niebieskiego, czerwienie, barwy zielone, żółte, a także wyrazisty kolor różowy. W połączeniu z bielą mogą one sprawić, że meble ogrodowe będą stanowiły główny punkt dekoracyjny zielonej przestrzeni. W zależności od wybranego odcienia, jesteśmy również w stanie uzyskać wrażenie subtelności krzeseł, foteli czy stolików ogrodowych. I wreszcie nie ma problemu, aby za pomocą rozmaitych kolorów tworzyć ściśle określone aranżacje, które od lat są nam bardzo dobrze znane.

Wprost ze skandynawskich regionów

Wystrój skandynawski na dobre zagościł w naszych domowych wnętrzach. Coraz chętniej jednak znajdujemy dla niego miejsce w ogrodzie. Jest bowiem przyjazny, ciepły, uporządkowany. Przywodzi na myśl ciepło domowego ogniska. Nie brakuje w nim delikatności, ale i elegancji. Skandynawskie aranżacje bazują na stonowanych kolorach, a jedną z głównych barw jest tu właśnie biel.

Można wybrać białe meble ogrodowe o klasycznych kształtach, delikatnie zdobione, na niewielkich nóżkach. Będą sprawiały wrażenie lżejszych wizualnie. Dla urozmaicenia przydadzą się miękkie i grube poduszki, za to w mocnych kolorach. Taki akcent sprawi, że skandynawska propozycja nabierze ciekawszego wymiaru.

Klasycznie i w połączeniu z naturalnymi materiałami

Białe meble ogrodowe pasują do ogrodów klasycznych, a nawet rustykalnych. Nie muszą być bowiem wykonane z tworzyw sztucznych. Wystarczy wybrać rattanowe lub wiklinowe produkty, by wkomponowały się w otoczenie przyrody. Nie potrzeba nawet dodatkowych poduszek, choć i one się przydają, bo poprawiają komfort korzystania z krzeseł, foteli czy leżaków.

Współczesne wydanie zielonej przestrzeni

Gdy nasz ogród ma być częścią spójnej całości, gdzie w centralnym punkcie znalazł się dom inteligentny, warto postawić na białe meble ogrodowe wykonane z technorattanu. Te są bowiem najbardziej nowoczesne, przy tym trwałe i wytrzymałe. Inspirują, prezentują się niezwykle estetycznie, a do wyboru są całe zestawy, także modułowych mebli ogrodowych.

Po powyższych przykładach można zauważyć, że biel nie musi być nudna, nijaka i nieciekawa. Mimo uniwersalizmu, jaki cechuje białe meble ogrodowe, to właśnie tak stworzone produkty są w stanie wyeksponować w unikalny sposób ogrodową aranżację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Meble ogrodowe dla całej rodziny – podpowiadamy, co wybrać

W ogrodzie czas płynie zupełnie inaczej. Można się tu zrelaksować, odpocząć w pojedynkę lub z najbliższymi. W zielonej przestrzeni niezbędne będą zatem meble ogrodowe dla całej rodziny. Takie, które przetrwają więcej niż jeden sezon, zagwarantują wygodę oraz wpiszą się w estetykę przydomowego ogrodu. Na rynku dostępne są rozmaite produkty, które różnią się nie tylko ceną […]

Lampy zewnętrzne – porady, jak dobierać

Lampy zewnętrzne poprawiają komfort poruszania się po wyznaczonych ścieżkach. Dzięki nim nie trzeba po ciemku szukać kluczy w torebce lub plecaku. Wjazd do garażu także staje się w pełni wygodny, a dodatkowo dobrze rozmieszczone i zaplanowane oświetlenie podkreśla piękno ogrodu. Dlaczego jeszcze instalacja lamp zewnętrznych jest tak ważna? Jak dobrać tego rodzaju oświetlenie do przestrzeni […]