Planujesz przeprowadzkę Sprawdź, jak zabezpieczyć meble, domowe sprzęty i rzeczy osobiste przed uszkodzeniem

Planujesz przeprowadzkę? Sprawdź, jak zabezpieczyć meble, domowe sprzęty i rzeczy osobiste przed uszkodzeniem

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z wieloma formalnościami. Należy o niej powiadomić odpowiednie urzędy, banki i instytucje. Jednak nie tylko to jest istotne. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie do przeprowadzki. Do tego z pewnością przyda się przemyślany plan działania oraz kilka akcesoriów, które pozwolą zabezpieczyć wszystkie przedmioty przed uszkodzeniem.

Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie. Stanowi tym większe wyzwanie, im więcej przedmiotów udało się nam do tej pory zgromadzić. Zdarza się, że jest ich tak wiele, że wizja zmiany miejsca zamieszkania i przewiezienia ich do nowego lokum zaczyna spędzać sen z powiek. Tymczasem wystarczy odpowiednie planowanie, by wszystko przebiegło sprawnie, bezstresowo i bez zbędnych przeszkód.

Kiedy zacząć przygotowania do przeprowadzki?

Wizja przeprowadzki nie będzie przerażać, jeśli przygotujemy się do niej odpowiednio wcześnie. Ile?  – To zależy przede wszystkim od tego, jak wiele rzeczy trzeba będzie spakować oraz od tego, ile czasu w ciągu dnia będzie można przeznaczyć na pakowanie. Jeśli przedmiotów, które chcemy zabrać ze sobą do nowego lokum, jest dużo, to pozostawienie przygotowań na ostatnią chwilę z pewnością nie będzie zalecane.

W niektórych przypadkach na spakowanie wszystkich przedmiotów mogą wystarczyć dwa tygodnie, kiedy indziej będą na to potrzebne aż trzy miesiące. Dlatego…

… przeprowadzkę warto zacząć od planowania

Dobry plan, który krok po kroku przeprowadzi nas przez kolejne etapy przeprowadzki, znacznie ułatwi zadanie. W planie warto zawrzeć poszczególne działania, które trzeba będzie podjąć wraz z uwzględnieniem nieprzekraczalnych dat, do których należy je wykonać. Bez  odpowiedniego planu działania mogą być chaotyczne, nieefektywne i zająć znacznie więcej czasu.

Na pierwszy rzut powinny iść porządki

Warto pamiętać, że przy przeprowadzce konieczne będzie nie tylko pakowanie, ale i uprzątnięcie oraz pozbycie się tych przedmiotów, z których już nie korzystamy. Takie porządki mają ogromną zaletę. – Pozwalają uniknąć przewożenia do nowego mieszkania tych rzeczy, z których i tak od dawna już nie używamy. Dzięki temu w nowym lokum nie dojdzie do nagromadzenia niepotrzebnych przedmiotów.

Nieużywane przedmioty można oddać znajomym, rodzinie lub komuś, kto będzie ich potrzebował. W tym celu można popytać wśród lokalnej społeczności lub przeznaczyć je na organizowane okresowo zbiórki.

Pakowanie przedmiotów z głową

Ponieważ spakowanie wszystkich przedmiotów w ciągu jednego dnia nie jest możliwe, warto rozłożyć je w czasie. W pierwszej kolejności można spakować przedmioty, które w najbliższym czasie nie będą nam potrzebne. To mogą być rodzinne pamiątki, albumy ze zdjęciami albo sezonowa, nienoszona aktualnie odzież. Każde opakowanie warto dobrze opisać, dzięki czemu później znacznie łatwiej dotrzemy do konkretnych przedmiotów.

Zabezpieczanie przed uszkodzeniem

Bardzo istotny jest sposób pakowania poszczególnych przedmiotów i dobór właściwych akcesoriów. Na rynku jest dostępnych wiele różnych materiałów, które są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo konkretnych sprzętów, mebli i rzeczy osobistych. Wśród nich warto wymienić kartony tekturowe, folię bąbelkową, wypełniacze do paczek i solidną taśmę do pakowania. Z pewnością przyda się też folia stretch, która pozwala zabezpieczać razem kilka mniejszych przedmiotów.

Przeprowadzka nie będzie taka straszna, jeśli solidnie się do niej przygotujemy. Z dobrze przemyślanym planem działania, sporym zapasem czasu oraz odpowiednio dobranymi akcesoriami do pakowania wszystko przebiegnie sprawnie i bez przeszkód.

Artykuł przygotowano przy współpracy z  Hurtownia opakowań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge