Ogrzewanie elektryczne – dlaczego warto rozważyć tego typu instalację?

Sezon grzewczy pomału dobiega końca, ale już teraz warto pomyśleć, w jaki sposób ograniczyć rachunki za ogrzewanie podczas kolejnej zimy. Media szybko drożeją, a komfort termiczny jest dla nas równie ważny, co domowy budżet.

Wśród energooszczędnych propozycji znajdują się urządzenia grzewcze, do pracy wykorzystujące energię elektryczną. Dlaczego warto rozważyć ich instalację? Jak to się dzieje, że mimo korzystania z prądu są w stanie przynieść pożądane oszczędności?

Nowoczesne systemy grzewcze – co oferuje rynek?

Na rynku możemy znaleźć zarówno grzejniki elektryczne, urządzenia hybrydowe, promienniki podczerwieni, jak i ogrzewanie podłogowe. Każdy z tych systemów lub urządzeń, które znajdujemy w sklepie Econovli.pl, wymaga podłączenia do prądu. Mimo pracy na bazie energii elektrycznej można liczyć na oszczędności, wygodę użytkowania, wysoki komfort termiczny oraz szereg dodatkowych funkcjonalności.

Kluczem do oszczędzania i uzyskania ciepłych wnętrz domowych jest dopasowanie systemu grzewczego do potrzeb i możliwości danego budynku. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym rozwiązaniom.

Grzejniki elektryczne – urządzenia hybrydowe

Poza klasycznymi grzejnikami elektrycznymi, które podłączamy do prądu, możemy skorzystać z urządzeń hybrydowych. Są w nich zastosowane dwa moduły – jeden działa na zasadzie klasycznego ogrzewania konwekcyjnego. Szybko jednak się nagrzewa do pożądanej temperatury, następnie przestaje korzystać z energii elektrycznej. Za równomierne rozprowadzanie ciepła po domowych pomieszczeniach oraz utrzymanie temperatury na stałym poziomie, odpowiada moduł działający na zasadzie promiennika podczerwieni.

Można tu liczyć na oszczędności, bo potrzeba niewiele energii elektrycznej, aby ogrzewać wnętrza mieszkalne.

Promienniki podczerwieni – ciekawa alternatywa

Ciekawą alternatywą dla urządzeń grzewczych elektrycznych są promienniki podczerwieni. Nie nadają się do podgrzewania wody, ale do uzyskania i utrzymania komfortu termicznego są wprost idealne. Pozwalają zarówno na oszczędności, jak i dopracowane aranżacje, ponieważ mają formę niemalże płaskich paneli, które można zamontować nie tylko na ścianie, lecz również na suficie albo ukrywając za lustrem lub grafiką.

Ogrzewanie podłogowe – wersja elektryczna

Dobrze zaplanowane i zamontowane ogrzewanie podłogowe to oszczędność nie tylko na rachunkach za prąd, ale i na wolnej przestrzeni w danym pomieszczeniu. Jak sama nazwa bowiem wskazuje, system grzewczy znajduje się w całości pod podłogą. Domownicy już od stóp czują przyjemne ciepło, a ryzyko unoszenia się kurzu zostaje zminimalizowane.

To najważniejsze zalety i pokrótce opisane sposoby działania poszczególnych rozwiązań. Jeśli sezon grzewczy do tej pory kojarzył nam się z niedostatecznym komfortem cieplnym i wysokimi rachunkami, czas pomyśleć o urządzeniach i systemach elektrycznych. W tej kategorii każdy użytkownik znajdzie rozwiązanie, które spełni jego oczekiwania, nie tylko pod względem finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Powiązane

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? O tym warto pamiętać!

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? To pytanie zadajemy sobie tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, jak i po jego zakończeniu, gdy dostajemy rachunki. Zastanawiamy się także, czy możliwe jest połączenie oszczędzania i utrzymania pożądanego komfortu termicznego. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by sezon grzewczy nie wiązał się z horrendalnymi kosztami, zbyt zimnymi pomieszczeniami oraz brakiem […]

Trendy ekologiczne we wnętrzach – na co postawić w aranżacji?

Trendy ekologiczne na dobre zagościły w domowych wnętrzach. Choć moda na stosowanie naturalnych surowców i rozwiązania eko panuje od co najmniej kilku sezonów, to właśnie w 2022 projektanci stawiają na ten styl jako dominujący. Jakie elementy w stylu eko warto wprowadzić do domowych wnętrz? Czym się charakteryzują aranżacje zdominowane przez surowce naturalne? 40 SHARES Share […]